7 lat konkursu Raporty Społeczne

Konkurs Raporty Społeczne od 2007 roku wskazuje najlepiej sporządzone raporty społeczne wydawane w naszym kraju.  W tym czasie wiele się w polskim raportowaniu społecznym zmieniło, co najlepiej pokazuje infografika przygotowana przez organizatorów konkursu – Forum Odpowiedzialnego Biznesu, SGS i PwC.

W ciągu tych 7 lat nie tylko zwiększyła się sama ilość zgłaszanych raportów, których w pierwszej edycji było zaledwie 11, a w zeszłorocznej aż 32. Z każdym rokiem coraz mocniej włączano interesariuszy w proces przygotowywania raportów i sami raportujący chętniej korzystali z wytycznych GRI (Global Reporting Initiative).

Infografika przedstawia najważniejsze informacje dotyczące raportowania społecznego w Polsce. Są to: ilość zgłoszonych raportów – 11 w 1. edycji, 32 w edycji 7. Branże, w ramach których zgłoszono najwięcej raportów: przemysł spożywczy, finanse, surowce i paliwa, energetyka, transport i logistyka. Ilość raportów zgłoszonych przez firmy: małe – 3, średnie – 5, duże – 124. Ilość zgłoszonych raportów zgodnych z normami GRI 1 edycja – 3, 7 edycja – 26.

A jaki będzie ten rok? O tym przekonamy się 9 grudnia br. na konferencji podsumowującej 8. edycję konkursu Raporty Społeczne. Jednak wcześniej – począwszy od 22 września aż do końca października firmy mogą zgłaszać swoje raporty społeczne do konkursu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie głównej www.raportyzr.pl