Jury dziennikarskie 2014

Dominika Bulska fotoDominika Bulska
Brief

Dziennikarka magazynu branżowego „Brief”. Pisze na temat psychologii
w biznesie oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W swoich tekstach przygląda się również małym, innowacyjnym przedsiębiorstwom.

 

WARSZAWA PAP MACIEJ DANIELEWICZMaciej Danielewicz
Polska Agencja Prasowa

Redaktor naczelny Redakcji Ekonomicznej PAP, redakcją kieruje od 10 lat, w PAP od 18 lat.

 

 

SONY DSCZbigniew Grzegorzewski
Grupa Onet.pl

Redaktor naczelny Biznes.pl, wcześniej kierował redakcjami: „Życie Gospodarcze”, „Businessweek” (polska edycja), „CEO”.

 

 

Jakub KapiszewskiJakub Kapiszewski
Dziennik Gazeta Prawna

W Dzienniku Gazecie Prawnej zajmuje się przede wszystkim problematyką zagraniczną, chociaż nie stroni również od tematów społecznych. Karierę dziennikarską zaczynał w „Przeglądzie”. Doktorant w Instytucie Filozofii UW. Miłośnik kotów.

Magda Krukowska 1 T.Ozdoba

dr Magdalena Krukowska
Forbes

Dziennikarka, etyk biznesu. Redaktor prowadząca serwisu CSR.forbes.pl. Pomysłodawczyni i członek kapituły konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Brała udział w tworzeniu pierwszej edycji indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Autorka
i współautorka książek: Jak oceniać odpowiedzialność społeczną biznesu, Responsible Management Education, Biznes-Prawo-Etyka.

 

Legowicz_WiktorWiktor Legowicz
Program III Polskiego Radia

Od 1971 dziennikarz Programu III Polskiego Radia, gdzie w latach 1983-1991 pełnił funkcję dyrektora.  Od lipca 2000 do grudnia 2004 zastępca dyrektora Radia BIS. Od stycznia 2005 redaktor naczelny Redakcji Gospodarczo-Społecznej PR S.A. W latach 1983-2005 wykładał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1988 nagrodzony za twórczość radiową przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji. W 1996 roku otrzymał
I nagrodę PRYZMAT Fundacji Edukacji Ekonomicznej. W 1998 roku laureat nagrody
im. E. Kwiatkowskiego Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 1971 autor ok. 4000 audycji radiowych o tematyce kulturalnej, filozoficznej i społecznej. Od września 1998 do września 2001 współautor i prowadzący cotygodniowy magazyn ekonomiczny RYNEK w Programie I Telewizji Polskiej. W latach 2004-2007 współprowadzący rozmowy Dwóch na Jednego w TV Biznes.

PIOTR MAZURKIEWICZPiotr Mazurkiewicz
Rzeczpospolita

Dziennikarz działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” od 2006 roku, wcześniej także w „Dzienniku Polska, Europa,  Świat”
oraz w „Gazecie Wyborczej”. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Oksanowicz PawełPaweł Oksanowicz
Radio PIN

Dziennikarz i prezenter radiowy. Absolwent kulturoznawstwa UŁ, podyplomowych studiów
ze scenariopisartwa (Krakowska Szkoła Scenariuszowa) i pedagogiki (UW). Prowadzi program BIZON Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny
o zrównoważonym rozwoju i CSR w Radiu PIN. Wchodzi w skład Grupy ds. Promocji CSR przy Zespole ds. Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki. Jest autorem trzech powieści: „Ostatnia prawdziwa historia miłosna”, „Zlew”, „Kra Kra krakowskiego kryminału”
oraz współautorem książki biograficznej „Stanisław Mikulski. Niechętnie o sobie”. Prowadzi warsztaty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
i Wyższej Szkole Promocji w Warszawie.

Polak KrzysztofKrzysztof Polak
Ekologia i Rynek

Dziennikarz w miesięczniku „Ekologia i rynek”, autor publikacji poświęconych m.in. nowoczesnym technologiom, energetyce, ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu. Jeden z inicjatorów akcji społecznej „Projekt 21. Twoja przyszłość” mającej na celu zachęcanie maturzystów i studentów do przedsiębiorczości.

Zdjęcie przedstawia Aleksandrę Sobczak, dziennikarkę Gazety WyborczejAleksandra Sobczak
Gazeta Wyborcza

Szefowa działu gospodarczego w Gazecie Wyborczej.