Jury Dziennikarskie

WARSZAWA PAP MACIEJ DANIELEWICZMaciej Danielewicz
Polska Agencja Prasowa

Redaktor naczelny Redakcji Ekonomicznej PAP, redakcją kieruje od 10 lat, w PAP od 18 lat.

 

Joanna Jałowiec

Redaktor naczelna PRoto.pl. Wydawca z 12-letnim doświadczeniem w mediach. W latach 2004-2009 pracowała w Gazecie Wyborczej. Przez pięć lat współtworzyła wydawnictwo PressFactory, wprowadzała na rynek i współtworzyła nowe produkty medialne m.in. ogólnopolski dwumiesięcznik dla kobiet – EksMagazyn. Współautorka książki „Sukces jest kobietą. Piękna twarz biznesu”. Autorka reportaży społecznych, licznych wywiadów z przedstawicielami świata biznesu, sztuki, kultury, mediów i polityki.

Autorka opracowań i tekstów w ramach akcji „Polska na rowery”, twórczyni bloga Kraków Cycle Chic promującego nowe wzorce komunikacji miejskiej. Jedna z inicjatorek akcji społecznych: Piękne (Nie)doskonałe, Wszystko gra!, których tematyką było przełamywanie barier i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami.
Magda Krukowska 1 T.Ozdoba

dr Magdalena Krukowska

Dziennikarka, etyk biznesu, autorka bloga „Biznes (nie)etyczny”. Pomysłodawczyni i członek kapituły konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Brała udział w tworzeniu pierwszej edycji indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Autorka i współautorka książek: Jak oceniać odpowiedzialność społeczną biznesu, Responsible Management Education, Biznes-Prawo-Etyka.

Legowicz_WiktorWiktor Legowicz
Program III Polskiego Radia

Od 1971 dziennikarz Programu III Polskiego Radia, gdzie w latach 1983-1991 pełnił funkcję dyrektora.  Od lipca 2000 do grudnia 2004 zastępca dyrektora Radia BIS. Od stycznia 2005 redaktor naczelny Redakcji Gospodarczo-Społecznej PR S.A. W latach 1983-2005 wykładał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1988 nagrodzony za twórczość radiową przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji. W 1996 roku otrzymał I nagrodę PRYZMAT Fundacji Edukacji Ekonomicznej. W 1998 roku laureat nagrody
im. E. Kwiatkowskiego Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 1971 autor ok. 4000 audycji radiowych o tematyce kulturalnej, filozoficznej i społecznej. Od września 1998 do września 2001 współautor i prowadzący cotygodniowy magazyn ekonomiczny RYNEK w Programie I Telewizji Polskiej. W latach 2004-2007 współprowadzący rozmowy Dwóch na Jednego w TV Biznes.

Krzysztof Polak
Ekologia i Rynek 

Redaktor naczelny magazynu branży teleinformatycznej „IT Reseller”, dziennikarz w miesięczniku „Ekologia i rynek”, autor publikacji poświęconych m.in. nowoczesnym technologiom, energetyce, ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu. Jeden z inicjatorów akcji społecznej „Projekt 21. Twoja przyszłość” mającej na celu zachęcanie maturzystów i studentów do przedsiębiorczości.