Laureaci konkursu zakwalifikowani do Konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award

Miło nam poinformować, że wszyscy tegoroczni laureaci Konkursu Raporty Społeczne zostali zakwalifikowani do Konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award, zwanej potocznie Green Frog Award (GFA).

Lista laureatów

Konkurs Deloitte Central European Sustainability Report Award, zwany potocznie Green Frog Award (GFA), został zainicjowany na Węgrzech w 2009 r. i stopniowo rozszerzył swój zasięg o kolejne kraje Europy Środkowej. Green Frog Award jest podzielony na dwa etapy: krajowy i regionalny. Raporty, które zwyciężyły w konkursie Raporty Społeczne automatycznie biorą udział w etapie krajowym GFA.  Spośród nich, między innymi, zostanie wyłoniony krajowy zwycięzca, który zostanie zakwalifikowane do etapu regionalnego.

„W badaniu, które przeprowadziliśmy w 2016 roku na pięciuset największych firmach w regionie Europy Środkowej (Deloitte CE Top 500) okazało się, że w Polsce przygotowywanych jest najwięcej raportów niefinansowych (26% wszystkich). Co ważne większość z nich zgodna jest ze światowymi wytycznymi raportowania niefinansowego GRI, czy raportowania zintegrowanego IIRC.  Zwycięskie raporty po raz kolejny w tym roku będą miały szansę zmierzyć się w Green Frog Awards (GFA) – jedynym konkursie na najlepsze raporty niefinansowe w Europie Środkowej. W tegorocznej edycji GFA bierze udział 5 krajów: Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia, Węgry.” – mówi Irena Pichola, Partner Deloitte, Lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej.

Więcej informacji na: http://www2.deloitte.com/global/en/pages/about-deloitte/articles/green-frog-award.html