Oglądaj relację z Gali Konkursu „Raporty Społeczne

Finał konkursu będzie miał miejsce 19 października. Wszyscy zainteresowani wynikami mogą śledzić relację z wydarzenia, która rozpocznie się w tym dniu o godz. 9:00 na profilu Konkursu „Raporty Społeczne” na Facebooku.

Osoby zainteresowane podsumowaniem przebiegu konkursu oraz poznaniem najlepszych raportów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju mogą oglądać galę wyników Konkursu „Raporty Społeczne” na żywo. Relacja z wydarzenie będzie transmitowana przez profil Konkursu na Facebooku 19 października od godz. 9. Organizatorami konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Tegoroczna gala, która będzie częścią międzynarodowego spotkania organizacji członkowskich CSR Europe, wyjątkowo prowadzona będzie w języku angielskim. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest współorganizatorem tego spotkania (czytaj więcej o spotkaniu >>).

– W tym roku 48 organizacji czeka na rozstrzygnięcie i wybór najlepszych raportów społecznych. Jednak do śledzenia wyników gali zachęcamy nie tylko menedżerów, ale również, a może przede wszystkim interesariuszy firm i organizacji. Ludzi, którzy na co dzień współpracują z tym podmiotami, pracują dla nich, są dostawcami, klientami, przedstawicielami lokalnej społeczności czy też konkurencją. Konkurs Raporty Społeczne pozwala przypomnieć o znaczeniu transparentności w biznesie i wskazać najlepsze praktyki. Bardzo serdecznie zapraszam do oglądania rozstrzygnięcia Konkursu i śledzenia w tym dniu mediów społecznościowych – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Laureaci

W konkursie może zostać przyznanych 8 nagród. Główne z nich w tym roku powędrują do firm za najlepszy raport społeczny i najlepszy raport zintegrowany. Wręczone mogą być także nagrody w kategorii najlepszy debiut, raport organizacji niebiznesowej oraz wyróżnienia. Laureatów tych kategorii wskaże jury eksperckie.

Swoich zwycięzców wyłaniają również: jury dziennikarskie, internauci, Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oceniający wybierają spośród 49 publikacji zgłoszonych do konkursu przez 48 podmiotów, co stanowi rekord w dwunastoletniej historii Konkursu. Na tę liczbę składają się między innymi 22 debiuty, 12 raportów zintegrowanych oraz 4 raporty instytucji pozabiznesowych.

Bardzo cieszy nas tak liczna reprezentacja debiutujących spółek oraz wzrost liczby raportów łączących dobrą praktykę raportowania zintegrowanego w oparciu o wytyczne IIRC i niezależnej weryfikacji niefinansowej. Co ważne, raportowanie według Międzynarodowych Standardów Raportowania Niefinansowego (GRI) przestało być już w Polsce wyróżnikiem a stało się standardem. Firmy coraz częściej przedstawiają działania strategiczne z perspektywy kontrybucji do Celów Zrównoważonego Rozwoju. Już w piątek przekonamy się które raporty z naszego rynku zostaną nagrodzone i będą miały okazję zmierzyć się z liderami z Europy Wschodniej i Rosji w ramach Konkursu Green Frog Awards – mówi Maria Ibisz, menedżer w zespole ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej, Deloitte.

O konkursie

Konkurs „Raporty Społeczne” odbywa się od 2007 roku. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Z raportami zgłoszonymi do konkursu w 2018 roku można zapoznać się poprzez Bibliotekę Raportów.

***

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

Patroni: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Federacja Konsumentów, Giełda Papierów Wartościowych, Polska Izba Biegłych Rewidentów

Patroni medialni: PAP Biznes, BE.NAVIGATOR, My Company Polska, kampaniespoleczne.pl, eGospodarka.pl, EURACTIV.pl, Log4.pl, PRoto.pl