Gala Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju

4 listopada 2021 r. odbędzie się jubileuszowa, 15. gala Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Santander Bank Polska, w poprzednich dwóch edycjach nagrodzony za najlepiej sporządzony raport społeczny. Podczas Gali wręczone zostaną również nagrody w konkursie „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.

Transmisja z wydarzenia odbędzie się 4 listopada w godz. 14.00 – 17.00 na profilu Forum Odpowiedzialnego Biznesu w portalu społecznościowym Facebook (https://pl-pl.facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu).

– Niezmiernie cieszy nas obecność Santander Bank Polska jako partnera gali konkursu. To firma wszechstronnie zaangażowana na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ceniąca wartość różnego rodzaju inicjatyw sektorowych i międzysektorowych, a zarazem wytrwale pracująca nad własnym rozwojem we wszystkich wymiarach ESG, o czym mogliśmy się przekonać m.in. w poprzednich edycjach konkursu. Nawiązana współpraca wzmacnia wydarzenie i przekłada się na promocję raportowania niefinansowego w Polsce – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniejsza nazwa: Konkurs Raporty Społeczne) podzielony jest na kilka etapów i uwzględnia zarówno obrady eksperckiego jury, jak i głosowanie internautów, które zakończyło się 20 września br. Na stronie internetowej konkursu (https://raportyzr.pl/biblioteka-raportow/) dostępna jest “Biblioteka Raportów” dla wszystkich zainteresowanych ujawnianiem danych niefinansowych i tematyką zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ocenionych zostało 55 raportów, które mają szansę na zdobycie nagrody w poniższych kategoriach:

  • nagroda główna „najlepszy raport zintegrowany”,
  • nagroda główna „najlepszy raport zrównoważonego rozwoju”,
  • najlepszy debiut,
  • nagroda Giełdy Papierów Wartościowych,
  • nagroda Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej,
  • nagroda internautów,
  • wyróżnienia.

– Rola raportowania niefinansowego rośnie z roku na rok, a wskaźniki ESG w coraz większym stopniu wpływają na decyzje inwestycyjne i wyceny spółek. Dlatego tak ważne jest, aby cały czas, nie czekając na regulacje czy przepisy, dobrowolnie pracować nad poprawą jakości oraz prezentacją danych. Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju jest najstarszą i uznaną, na naszym rynku, inicjatywą promującą raportowanie niefinansowe. Dlatego cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wesprzeć ten projekt, przyczyniając się do jego dalszego rozwoju, a co za tym idzie, do dalszego rozwoju i poprawy jakości ujawniania danych niefinansowych – mówi Katarzyna Teter, menadżer społecznej odpowiedzialności biznesu w Santander Bank Polska.

Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowany od 2007 roku, promuje ujawnianie informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju organizacji. Skierowany jest do szerokiego grona interesariuszy, podmiotów prywatnych i publicznych. Zespół jurorów ocenia publikacje wydane w języku polskim i opisujące działania organizacji z zakresu społecznej i środowiskowej odpowiedzialności, w 15. edycji za okres 2020 roku. Osobne głosowanie jest przeprowadzane przez internautów na stronie internetowej projektu.

Patroni honorowi: Ministerstwo Finansów; Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej; Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Patroni: Federacja Konsumentów, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Patroni medialni: IMM, My Company Polska, eGospodarka.pl, kampaniespoleczne.pl, PRoto.pl